گزیده ای از صحبت های دکتر پورابراهیمی و بیان مشکلات شهرستان ها با حضور رئیس جمهور:

✴️گزیده ای از صحبت های مهم دکتر پورابراهیمی و بیان مشکلات شهرستان های کرمان و راور در شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور

🔻بیمه یک ریال هم بابت خسارت سرمازدگی به کشاورزان کرمانی پرداخت نکرده است

🔻منابعی که بابت حوادث قرار بود پرداخت شود، نشده و کشاورزان شهرستان های کرمان و راور دچار چالش جدی است.

🔻نخستین مطالبه ما انتقال آب صنعت و شرب شهر کرمان است

🔻درخواست تسریع در اجرای این پروژه را داریم تا در 22 بهمن شاهد اجرای کامل انتقال آب خلیج فارس به شهر کرمان باشیم.

🔻موضوع بعدی مواد 27 و 28 قانون توزیع عالانه آب است، که باید اجرایی شود

🔻در استان کرمان مشکلات زیادی در بخش کشاورزی داریم و اکنون دچار خسارت سیل شده ایم

🔻سرمازگدی به شدت اثر منفی گذاشته است و درخواست داریم این موضوعات در دستور کار قرار بگیرد تا مشکلات حل بشود.

🔻تعرفه برق چاه های کشاورزی امسال شش برابر شده و کشاورزان دچار مشکل شده اند درخواست داریم تعرفه به قیمت قبل برگردد.

🔻اقای رئیس جمهور شما بارها بر تفویض اختیار به استان ها تاکید کرده اید و اینکه اختیارات را به استانداران بدهید اما برخی اختیارات هنودر اختیار استانها قرار نگرفته که این به نفع استان ها نیست.

🔻موضوع دیگر بازگشت 15 درصد حقوق دولتی معادن به استان کرمان است که سال گذشته حدود 11 هزار میلیارد تومان واریزی به خزانه داشتیم اما دو سه درصد هم به استان برنگشته است که این وضعیت قابل ادامه نیست.

🔻استان کرمان دارد از بین می رود، معادن تخلیه می شود اما بازگشت مبلغی که در قانون به صراحت آمده، انجام نمی شود که باید در این موضوع تصمیم گیری شود.

🔻طرح جامع بنیاد مسکن در کمیسیون اقتصادی برای محله های حاشیه ای شهر کرمان مصوب شده و به دولت آمده که منتظریم ابلاغ تا در استان کرمان اجرا شود و در این صورت ساماندهی حدود 100 هزار مسکن را در حاشیه شهر کرمان داشته باشیم.

🔻وی با اشاره به اهمیت زیرساخت های توسعه در شهرستان راور بیان کرد: بزرگ ترین مجتمع فولاد را در این شهرستان داریم اما برق که زیرساخت توسعه است، وجود ندارد و درخواست داریم این مسئله حل شود.

🔻پورابراهیمی در پایان خواستار ساماندهی اتباع بیگانه شد.

✴️شایان ذکر است رئیس جمهور در پایان با درخواست دکتر پورابراهیمی مبنی بر پرداخت حقوق دولتی معادن به استان کرمان موافقت کرد

✴️بر این اساس مبلغ پرداختی به استان کرمان از محل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن مبلغی بالغ بر دوهزار دویست میلیارد تومان است که این عدد بیش از بودجه عمرانی کرمان می باشد، با این دستور هرسال این مبلغ به استان کرمان پرداخت خواهد شد.
—————————

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا