چرایی معطلی خودروهای راهداری کرمان در جایگاه‌های گازوئیل

چرایی معطلی خودروهای راهداری کرمان در جایگاه‌های گازوئیل

آنطور که راهداری روایت می‌کند شماری از جایگاه‌های عرضه گازوئیل بین‌راهی استان کرمان همزمان با بارش برف و باران طی چندروز اخیر با شلوغی و صف‌های طولانی مواجه بودند که این امر سبب کندی امدادرسانی خودروهای راهداری نیز شده است.

به گزارش خبرنگار، بارش‌های ۲ روز گذشته بسیاری از مناطق شمالی، غربی و مرکزی استان کرمان را سفیدپوش و راهداری نیز از همان ابتدا اعلام کرد که تمامی راهداران به حالت آماده باش درآمده اند که تیغ زنی را نیز در برخی نقاط آغاز کردند.

اما صرفنظر از وضعیت راه ها از نظر بارش ها مساله دیگری نیز طی همین روزها خودش را نمایان کرد که در کلام مدیران راهداری نیز نمود داشت و موضوع این بود که شاهد صف‌های طولانی کامیون ها در برخی جایگاه های بین راهی استان کرمان بودیم؛ هرچند مسئولان شرکت پخش فرآورده های نفتی توضیح می دهد این مشکل مقطعی و طبیعی بوده و وضعیت به روال عادی بازگشته است.

آنطور که مسئولان راهداری روایت می کنند خودروهای سنگین و نیمه سنگین راهداری نیز برای خدمات رسانی در راه‌های استان کرمان در صفوف جایگاه ها باقی ماندند به طوری که گفته شد این معطلی آنان در شرایط برفی بر مشکلات تردد در برف و یخبندان اخیر افزود.

این درحالی است که اگر حین بحران، خودروهای راهداری نیز در صف مجاری عرضه سوخت باقی بمانند و نتوانند راهی را باز کنند، بر ترافیک در یخبندان افزوده می شود و مشکل ترددها ابعاد دیگری نیز پیدا می کند؛ کما اینکه احتمال افزایش حوادث و سوانح رانندگی نیز وجود دارد.

راهداری: مشکل حداقل در زمستان رفع شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به شلوغی جایگاه های عرضه سوخت در محورهای ارتباطی استان گفت: به شرکت نفت توصیه می شود مشکل گازوئیل جایگاه ها را حداقل در زمستان رفع کند تا دیگر شاهد تشکیل صف‌های طولانی نباشیم.

احسان عراقی زاده به خبرنگار ایرنا افزود: طی بازدیدی که از چند جایگاه داشتیم، مشکل شلوغی جایگاه های عرضه سوخت به یکی از معضلات خودروهای راهداری و عبوری همزمان با بارش های پاییزی برف و باران در استان کرمان تبدیل شده بود.

وی با اشاره به بارش برف طی ۲ روز گذشته در بیشتر شهرستان های استان کرمان اظهار داشت: رانندگان پیش از سفر حتما باک گازوئیل خود را پر کنند تا در گردنه ها و مناطق برف گیر، گرفتار نشوند.

پاسخ شرکت پخش و دلایل شلوغی

این درحالی است که مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: تحویل سوخت در برخی جایگاه های نفت گاز(گازوئیل) ممکن است توقف چند ساعته داشته باشد و علاوه بر آن پیک(اوج) حمل بار باعث شلوغی این جایگاه‌ها می‌شود.

تاثیر بارش ها

سیدباقر نورالدینی در ادامه به عامل دیگری نیز که در فصل بارش ها رخ می دهد ارشاره و بیان کرد: در مواردی نیز در فصل زمستان خودروهای سنگین به علت بارش های برف و باران به یکباره ( پس از قطع بارش یا …) حرکت می کنند که این کار باعث شلوغی برخی جایگاه ها می شود.

وی که ظهر دوشنبه با خبرنگار ایرنا مصاحبه کرد تصریح کرد: مورد خاصی اینک در جایگاه‌های عرضه بین راهی نداریم، تامین نفت گاز و بنزین در این جایگاه‌ها بموقع انجام می گیرد و کم و کسری نیز در این حوزه وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان یادآور شد: روال فرایند تامین و توزیع نفت گاز در مجاری عرضه بین راهی برای ناوگان حمل و نقل بین راهی اکنون مناسب ارزیابی می شود.

به گزارش بحث درباره بروز چنین مشکلاتی در حالی است که سبب ارائه این پیشنهاد نیز شده که بررسی درباره تعداد و فاصله جایگاه های بین راهی در استان کرمان بویژه در نقاط برفگیر صورت گیرد که اگر از نظر استانداردها، نیاز به احداث، توسعه نازل ها یا نصب تجهیزاتی دیگر احساس می شود در دستور کار قرار گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا