مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:

آغاز عملیات هرس اصولی درختان سطح شهر

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از آغاز عملیات هرس اصولی درختان و درختچه‌های زینتی سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار، یدالله علیزاده افزود: با توجه به ریزش برگ‌های پاییزی و لزوم هرس درختان و درختچه‌های زینتی، ضمن تجهیز اکیپ‌های مختلف در مناطق پنج‌گانه شهرداری کرمان به امکانات هرس شامل انواع اره‌های دستی، موتوری، تلسکوپی و قیچی باغبانی، عملیات هرس اصولی درختان آغاز شد.

وی ادامه داد: در فرایند هرس درختان، موارد مختلفی شامل هرس شاخه‌های مزاحم مسیرهای پیاده‌رو و معابر، هرس گیاه‌پزشکی(شامل هرس شاخه‌های بیمار و آفت‌زده و قطع درختان خشک و خطرساز)، حذف و هرس شاخه‌های شکسته و هرس پاجوش‌ها و تنه‌جوش‌ها، در همۀ معابر اصلی و فرعی، پارک‌ها، بوستان‌ها و میادین انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: این اکیپ‌ها آموزش‌های لازم و تخصصی را در کارگاه‌های آموزشی فراگرفته و اغلب از نیروهای مجرب فضای سبز هستند.

علیزاده بیان کرد: درخصوص هرس درختان جلوی منازل و مغازه‌ها نیز از همشهریان درخواست داریم با توجه به قوانین حفظ و گسترش فضای سبز، از هرگونه هرس خودسرانه و غیراصولی خودداری کرده و با این نیروها همکاری لازم را داشته باشند و از پارک خودروها در زیر درختان در زمان هرس، جهت جلوگیری از خسارت به خودروهایشان، خودداری کنند.

وی تصریح کرد طبق ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی، هرگونه قطع و هرس غیراصولی و آسیب‌رساندن به درختان، پیگرد  قانونی دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا