مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان:

مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان برگزار شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی شهرداری کرمان، از برگزاری مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان خبر داد.

ابراهیم بابایی، با بیان اینکه مانور سراسری ایمنی و زلزله توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی و دیگر نهادهای امدادی برگزار شده است، گفت: این مانور سراسری در روز سه‌شنبه هشتم آذرماه، برای بیش از 10 هزار نفر از دانش‌آموزان شهر کرمان اجرا شد.

وی از برگزاری مانور ایمنی و زلزله در دبیرستان پسرانه «شهید باهنر» واقع در خیابان «سرباز» و دیگر مدارس شهر کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مانورها توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان برگزار می‌شود.

بابایی، آشنایی دانش‌آموزان با نحوه صحیح پناه‌گیری، خروج اضطراری در مواقع بحران، ارتقای آمادگی سازمان‌های امدادی، تمرین عملی سازمان‌های مسئول و کاهش خسارات در این مواقع را از اهداف برگزاری این مانور دانست.

وی بیان کرد: آتش‌نشانان در این مانور آموزشی، ضمن برگزاری مانور اطفای ‌حریق، دانش‌آموزان را با مسایل ایمنی و نحوه کار با خاموش‌کننده‌ها، آشنا کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مانورها در جهت ارتقای آموزش همگانی بسیار مفید است، افزود: انجام این مانورها می‌تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر‌پذیری، کاهش خسارت‌های مالی و جانی، واکنش سریع در مواجهه با حوادث، آمادگی بیش‌ازپیش دانش‌آموزان و سنجش میزان هماهنگی عوامل اجرایی داشته باشد.

بابایی افزود: لازم است با واردشدن بچه‌ها به مدرسه، آموزش نکات ایمنی در دستور کار آموزش مدارس قرارداشته باشد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود تمام مدارس، گزارش ماهانه از وضع ایمنی خود، حوادث و سوانحی که در آن‌ها اتفاق می‌افتد، با ذکر نوع حادثه، محل آن و نواقص موجود را به یک مرکز واحد -ترجیحاً سازمان آموزش و پرورش- اطلاع دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان کرد: با تجزیه و تحلیل تمام حوادث و شناسایی نقاط ضعف و کانون‌های حادثه‌زا در مدارس، برای جلوگیری از حوادث مشابه، اقدام مطلوب و پیشگیرانه‌ای انجام می‌شود.

لازم به ذکر است؛ مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان، توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان و با هماهنگی مدیریت بحران استانداری کرمان برگزار شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا