تکمیل باند دوم محور کرمان – بافت به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

احداث باند دوم محور کرمان – بافت پس از گذشت سال‌ها نیمه تمام مانده و به گفته سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان برای تکمیل این محور به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

احداث باند دوم محور کرمان – بافت پس از گذشت سال‌ها همچنان نیمه تمام مانده است و به گفته سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان پیشرفت فیزیکی کل این طرح بیش از 65 درصد است و براساس آخرین برآورد انجام شده برای تکمیل این جاده به هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

فرهاد آراسته، فرماندار بافت با بیان اینکه وضعیت جاده‌های و راه‌های مواصلاتی شهرستان بافت بسیار بد ‌است، اظهار داشت: یکی از محورهای مهم و پرتردد این شهرستان، جاده بافت کرمان است که سال‌ها از آغاز احداث باند دوم آن می‌گذرد و در این سال‌ها افراد زیادی را به دلیل ناایمن بودن این محور از دست داده‌ایم. وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات احداث باند دوم این محور در دو قطعه در حال انجام است، اما سرعت روند کار توسط پیمانکاران خیلی پایین است، گفت: اعتباراتی از سوی وزارت راه و شهرسازی و همچنین از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان به این محور اختصاص داده شده است.

فرماندار بافت با اشاره به وجود 135 کیلومتر جاده در حوزه شهرستان بافت، بیان کرد: از این میزان حدود 40 کیلومتر آن یعنی چیزی کمتر از یک سوم راه‌های مواصلاتی این شهرستان دوبانده است که امیدوار هستیم عقب‌ماندگی‌های این شهرستان در این دولت جبران شود.  رضا حافظی، سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان نیز با بیان اینکه جاده کرمان بافت از محورهای اصلی استان کرمان است که احداث باند دوم آن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، اظهار داشت: این محور از سه شهرستان کرمان، بردسیر و بافت عبور می‌کند. وی با اشاره به اینکه طول این محور 158 کیلومتر است که در حال حاضر 90 کیلومتر از باند دوم آن احداث شده و در حال بهره‌برداری است، ادامه داد: 24 کیلومتر دیگر این محور در دست احداث است و 44 کیلومتر آن باقیمانده است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات، احداث آن هم در دستورکار قرار گیرد. سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل این طرح بیش از 65 درصد است و در حال حاضر در سه قطعه کار در حال انجام است، گفت: قطعه اول حدفاصل بزنجان تا کیسکان به طول 6 کیلومتر است که پیمانکار آن مشغول به‌کار است. وی با اشاره به اینکه قطعه دوم این محور از کیسکان تا راهدارخانه کفنوئیه به طول 8 کیلومتر است، افزود: در این محدوده کار به کندی پیش می‌رود که یکی از دلایل این تاخیر، کمبود اعتبارات و انباشت مطالبات پیمانکار در گذشته است.

سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه این مسئله حتی در برهه‌ای از زمان باعث تعطیلی این پروژه شده است، ادامه داد: در حال حاضر تخصیص اعتبارات خوبی به این پروژه تعلق گرفته است. وی با بیان اینکه کوهستانی بودن این محور یکی از دلایل دیگری است که باعث شده عملیات اجرایی این محور با کندی انجام شود، گفت:کار در این محور با محورهای کفی و مسطح متفاوت است و در این جاده به ترانشه برداری و انفجار نیاز است.

حافظی با اشاره به اینکه قطعه سوم این محور به طول 10 کیلومتر از نگار به سمت بهرامجرد است که جدیداً با پیمانکار آن قرارداد بسته شده است، افزود: طی چند روز قبل به واسطه ناایمن بودن جاده در حوزه بهرامجرد تا نگار چند تصادف منجر به فوت داشتیم.وی با بیان اینکه براساس آخرین برآورد انجام شده برای تکمیل جاده کرمان بافت به 1500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، گفت: اعتباری که در سفر ریاست جمهوری به این پروژه تخصیص داده شده، 200 میلیارد تومان است که 150 میلیارد تومان آن توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ظرف سه سال باید پرداخت شود.

سرپرست راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه 50 میلیارد تومان از این اعتبار نیز از محل فروش اموال وزارت راه و شهرسازی و طی سه سال باید تامین شود، ادامه داد: واقعیت این است که این عدد در برابر 1500 میلیاردی که برای تکمیل این پروژه نیاز است، عدد ناچیزی است.

حافظی با اشاره به اینکه در کنار همه این مسائل هزینه عملیات راهسازی نیز افزایش زیادی داشته و بسیار گران شده است، گفت: در حال حاضر متوسط هزینه هر کیلومتر راه عادی بین 10 تا 15 میلیارد تومان است و این عدد در محورهای کوهستانی مانند کرمان بافت به 35 میلیارد تومان هم می‌رسد. وی با بیان اینکه پیشرفت این پروژه به تخصیص اعتبارات بستگی دارد و تلاش ما بر این است که هر چه زودتر محورهای ما دو بانده شده و ایمنی این محورها بالاتر رود، گفت: هر چه ایمنی راه‌ها بالاتر رود به نفع همه ماست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا