بررسی عوامل قتل و خودکشی در سیرجان؛از سرقت مسلحانه برای ثروت تا نابرابری‌ها

بررسی عوامل قتل و خودکشی در سیرجان؛از سرقت مسلحانه برای ثروت تا نابرابری‌ها

نیروی انتظامی اعلام کرد که با همکاری کارشناسان علوم اجتماعی نشست تخصصی بررسی علل و عوامل وقوع قتل و خودکشی منجر به قتل در شهرستان سیرجان برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی سیرجان در این نشست با اشاره به آسیب های اجتماعی ناشی از قتل در جامعه گفت: در بررسی و تحقیق در گوشه ای از قتل های به وقوع پیوسته مشاهده می کنیم بعضی جوانان برای رسیدن به ثروت و امیال خود در کوتاه زمان، دست به سرقت مسلحانه و بعضی مواقع قتل می زنند.

سرهنگ امیر سبتکی با بیان اینکه عوامل موثر در بروز قتل را می توان در ۲ مقوله اقتصادی و نیز فرهنگی – اجتماعی بررسی کرد اظهارداشت: در حیطه عوامل اقتصادی، فقر، بیکاری و نابرابری های ناشی از سرمایه داری و فقدان تامین اجتماعی و فشارهای روانی از جمله علل وقوع قتل محسوب می شود.

یک جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه نیز در این نشست بیان کرد: در تعیین قلمرو قتل در جامعه شناسی انحرافات می توان گفت که قتل یکی از جرایم خشونت آمیز است که در آن آسیب رسانیدن و صدمه وارد نمودن با هدف نابودی جسمانی و تباه ساختن و از بین بردن اجتماعی فرد یا افراد خاصی انجام می شود.

علی سوند رومی اظهار داشت: اگر چه قتل شدیدترین نوع جرایم خشونت آمیز است که ارزشمندترین حقوق انسان ها یعنی حق حیات و زندگی کردن را از آنان سلب می کند، جامعه شناسی انحرافات آن را به عنوان یک واقعیت اجتماعی در نظر گرفته و به دنبال دستیابی به علل اجتماعی آن است.

براساس این گزارش دریافتی که اطلاعات بیشتری از آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته در این نشست پس از تبادل نظر و ارائه راهکارهای سایر کارشناسان، برنامه ریزی برای اجرای تصمیم های این کارشناسان به عنوان مصوبه به مرحله اجرا گذاشته شد.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان واقع شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا