افتتاح شعبه حل اختلاف ویژه زرتشتیان درکرمان:

چهارمین شعبه شورای حل اختلاف زرتشتیان کشور در کرمان راه اندازی و احکام رییس و اعضای این شورا توسط رییس کل دادگستری استان کرمان به آنها واگذار شد.
رییس کل سابق دادگستری استان کرمان در این آئین با اشاره اینکه همه ما در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی در کمال آسایش و آرامش، همزیستی بسیار خوبی داریم، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی ابعاد به موضوع اقلیت های مذهبی توجه ویژه ای داشته است.
یدالله موحد با اشاره به راه اندازی شعبه حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان، عنوان کرد: حل فصل دعاوی و اختلافات خارج از سیستم قضایی بسیار ارزشمند است و اثرات مثبت فراوانی از جمله در زمینه کاهش مراجعات به دادگستری، کاهش هزینه ها برای اصحاب دعوا، سرعت در دادرسی ها و … دارد.
وی خاطرنشان کرد: شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان در کرمان زمینه ای را فراهم می آورد که تصمیمات عادلانه تری موافق با آداب، رسوم فرهنگ و مسائل اختصاصی این قشر در مسیر حل و فصل اختلافات اتخاذ شود و این موضوع به عدالت نزدیک تر است.
موحد، همکاری معتمدان و متنفذین جامعه زرتشتیان با دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف را مورد تقدیر قرار داد و تاکید کرد: راه اندازی شورای حل اختلاف زرتشتیان اقدامی گرانبها و ارزشمند است و صرف نظر از تعداد پرونده ها، پیام مثبتی برای جامعه دارد.
وی از همکاری معتمدین و متنفذین جامعه زرتشتی در شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان تقدیر کرد و ادامه داد: براساس آموزه های دینی ما مسئولیت ها امانت هستند و انسان باید امانت دار خوبی باشد و از عهده امانتی که به او سپرده شده به خوبی برآید.
وی تصریح کرد: امانت داری در شعبه ویژه حل اختلاف زرتشتیان در تحقق و اجرای عدالت، حسن رفتار با مراجعان و حل اختلافات بدون نیاز به مداخلات قضایی نمود می یابد.
نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری ها و حمایت های رییس کل دادگستری استان و معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان تقدیر کرد و گفت: یکی از شاخصه های عدالت، در حوزه حقوقی و قضایی است که از نیازهای انسان امروزی به شمار می رود و تشکیل شورای حل اختلاف زرتشتیان نیز در همین راستا انجام می شود.
اسفندیار اختیاری افزود: چهارمین شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان پس از استان های یزد، شیراز و تهران در کرمان به عنوان یکی از استان های مهم زرتشتی نشین راه اندازی شده است.
معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در راستای استفاده از ظرفیت های مردمی از سال گذشته، انجمن زرتشتیان برای راه اندازی شوراهای حل اختلاف پیگیری کرده است، تاکید کرد: این شورا از فردا 26 اردیبشهت ماه کار خود را در کرمان آغاز کرده و اقدامات اداری لازم نیز به منظور فعالیت هر چه بهتر این شورا انجام می شود.
مهدی تقی زاده افزود: دوره کارورزی نیز برای اعضای این شورا برگزار می شود.

در این آیین، احکام انتصاب رییس و اعضای شعبه ویژه شورای حل اختلاف زرتشتیان کرمان به آنها اعطا شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا