🔸وزیر امور اقتصادی و دارایی:


👈هوشمند‌‌سازی، موازنه پرداخت مالیات را به نفع مودیان خوش‌حساب تغییر می دهد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هوشمند سازی، موازنه پرداخت مالیات را به نفع مودیان خوش حساب تغییر می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کرمان ، دکتر احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از سامانه های سازمان امور مالیاتی کشور، یکی از محوری ترین اولویت های وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور در دولت سیزدهم را هوشمند سازی مالیاتی دانست و گفت: رویکرد مهم دولت مردمی این است که تا حد ممکن از ابزارهای نوین برای هوشمند سازی نظام اقتصادی کشور استفاده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، نتایج هوشمند سازی مالیاتی را کاهش ضرایب خطا، کمتر شدن شکایتهای فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی و مبارزه با فساد در حوزه اقتصادی و مالیاتی دانست و تصریح کرد: بهترین و عادلانه ترین تشخیص بدون دخالت سلیقه ماموران دولت و بدون اینکه مهم باشد مودی چه کسی است، با هوشمند سازی نظام مالیاتی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: این فرایند موجب می شود کاملا هوشمند و مبتنی بر قواعد و مقررات، مالیات عادلانه را محاسبه کنیم و از ممیز محوری به سمت مودی محوری در نظام مالیاتی حرکت کنیم.

خاندوزی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست های مستمر با مدیران سازمان امور مالیاتی، که هر چند وقت یکبار جهت کسب اطلاع از میزان پیشرفت پروژه هوشمند سازی نظام مالیاتی برگزار می شود گفت: تحولات خیلی خوبی در زمینه هوشمند سازی نظام مالیاتی در یکسال گذشته اتفاق افتاده و سرعت پیشرفت کار بسیار خوب بوده است و همچنان نیاز است با شناسایی و رفع خلا های باقیمانده در سامانه ها و هوشمند شدن کامل نظام مالیاتی کشور، برای مردم فراغت خاطر و آرامش و رسیدگی های عادلانه و بدون اعمال نظرات شخصی و سلیقگی و کاهش فساد مالی و مالیاتی را ایجاد کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه، نظام اقتصادی کشور ما در سال های گذشته از منظر عدالت در پرداخت یارانه و اخذ مالیات عملکرد مناسب و قابل دفاعی نداشت ، گفت: هوشمند سازی مالیاتی که در دولت سیزدهم با جدیت دنبال می شود، در نهایت باعث می شود پروژه تولید، کسب و کار، فعالیت های اقتصادی و تجارت در کشور، سهل و آسان و با کمترین هزینه صورت بگیرد.

وی ادامه داد: در سالهای گذشته بسیاری از شرکت ها و یا اشخاصی که از منافع اقتصادی بزرگی بهره مند می شدند هیچ وقت مالیات به حقه خود را پرداخت نمی کردند و یا به موقع مالیات نمی پرداختند و بسیاری از اقشار متوسط و ضعیف جامعه که کاملا شفاف و قانونمند عمل می کردند مالیات های خودشان را سر موقع  می پرداختند و بار اصلی اداره دولت و کشور بر دوش همین اقشار و منضبطین مالیاتی جامعه بوده که درصدد هستیم این الگوی نادرست را اصلاح کنیم.

خاندوزی تلاش های وزارت امور اقتصادی و دارایی با محوریت هوشمند سازی نظام مالیاتی را با هدف بر عکس کردن این مدل دانست و گفت: هوشمند سازی نظام مالیاتی نهایتا منجر به این می شود که شرکت های تولیدی، کاسبان خوش حساب و فعالان اقتصادی شفاف، کمتر بار مالیاتی را تحمل بکنند و آن بخش هایی که باید بیشتر مالیات پرداخت می کردند و فرار مالیاتی داشتند در تور مالیاتی قرار بگیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا