۳.۵ درصد جمعیت استان کرمان بیکارند/ کاهش ۱.۴ درصدی نرخ بیکاری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از بیکاری ۳.۵ درصد جمعیت استان خبر داد و گفت: در تابستان ۱۴۰۲ کاهش ۱.۴ درصدی نرخ بیکاری در استان را داشتیم.

کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان صبح امروز با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و اعضای این کارگروه در سالن پیامبر اعظم(ص) برگزار و آخرین وضعیت اشتغال و بازار کار استان بررسی شد.

در این جلسه محمدرضا وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با ارائه تحلیلی از وضعیت بازار کار استان، اظهار داشت: کرمان 4 درصد جمعیت کشور را دارد و حدود 3 میلیون و 423 هزار نفر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود 3.8 درصد جمعیت استان کرمان کمتر از 15 سال سن دارند و 3.5 درصد جمعیت استان بیکارند، گفت: در تابستان 1402 کاهش 1.4 درصدی نرخ بیکاری و افزایش 0.5 درصدی نرخ مشارکت استان را داشتیم که بیانگر اشتغال پایدار در این استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ بالای بیکاری زنان و مشارکت پایین آنها در استان نیازمند توجه است که البته نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، افزود: نرخ بیکاری در مردان در استان به مقدار طبیعی می‌رسد و برای اشتغال زنان باید برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت در زنان استان کرمان 11.6 درصد است که نسبت به مردان مشارکت کمتری دارند، ادامه داد: باید در بخش خدمات برای اشتغال زنان برنامه‌ریزی جدی شود تا به نتیجه مطلوب در آینده برسیم.

وحیدی با اشاره به اینکه روند نرخ بیکاری استان کرمان در تابستان امسال رتبه چهاردهم کشوری بوده که در 8 سال گذشته کمترین نرخ بیکاری برای استان کرمان ثبت شده است، بیان کرد: این آمار نشان دهنده آن است که به سمت وضعیت مطلوبی می‌رویم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی کشور فضای کسب و کار استان‌ها را رصد می‌کند، افزود: استان کرمان در این زمینه رشد داشته و در حال حاضر رتبه فضای کسب و کار استان در سطح کشور رتبه 12 است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه چهارم در امنیت سرمایه‌گذاری در سطح استان‌های کشور را دارد و یک جایگاه قابل قبول است، گفت: سرمایه‌گذاری در استان کرمان به اشتغال نیز کمک می‌کند و از این موضوع باید استقبال شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا