کدام نوع قهوه خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد؟

مطالعه جدیدی که در مجله اروپایی قلب و عروق منتشر شده است نشان می‌دهد که نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز ممکن است عمر شما را افزایش دهد.

پروفسور پیتر کیستلر از استرالیا و محقق این تحقیق گفت: در این مطالعه، قهوه آسیاب‌شده، فوری و بدون کافئین با کاهش مشابهی در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی یا هر علت مرگی مرتبط بود.نتایج نشان می‌دهد که مصرف کم تا متوسط قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین باید بخشی از یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود.محققان از داده‌های بیوبانک انگلستان برای بررسی ارتباط بین قهوه و آریتمی، بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ در ۴۴۹ هزار و ۵۶۳ فرد بین ۴۰ تا ۶۹ سال استفاده کردند. میانگین سنی شرکت‌کنندگان در این مطالعه ۵۸ سال بود که ۵۵.۳ درصد آن‌ها زن بودند.از شرکت‌کنندگان در این مطالعه سوال شد که معمولا قهوه فوری، آسیاب شده یا بدون کافئین می‌نوشند یا خیر. سپس آن‌ها را در ۶ دسته مصرفی از صفر تا بیش از پنج فنجان در روز گروه‌بندی کردند.داده‌ها نشان داد که ۱۹۸ هزار و ۶۲ نفر (۴۴.۱ درصد) از شرکت‌کنندگان قهوه فوری، ۸۲ هزار و ۵۷۵ نفر (۱۸.۴ درصد) قهوه آسیاب‌شده و ۶۸ هزار و ۴۱۶ نفر (۱۵.۲ درصد) قهوه بدون کافئین نوشیدند. تجزیه‌وتحلیل همچنین شامل ۱۰۰ هزار و ۵۱۰ نفر (۲۲.۴ درصد) به عنوان گروه کنترل بود. سن، جنس، قومیت و مسائل مختلف سلامت در این مطالعه کنترل شد.به‌طور کلی، ۶.۲ درصد از شرکت‌کنندگان قبل از پیگیری فوت کردند و ۹.۶ درصد با بیماری قلبی و عروقی تشخیص داده شدند؛ میانگین پیگیری ۱۲.۵ سال بود.نشان داده شده است که مصرف انواع قهوه احتمال مرگ را به هر دلیلی کاهش می‌دهد و مصرف دو تا سه فنجان قهوه بسیار موثر است.مصرف روزانه دو تا سه فنجان قهوه بدون کافئین، آسیاب‌شده و قهوه فوری با خطر مرگ زودرس کمتری به ترتیب ۱۴، ۲۷ و ۱۱ درصد در ارتباط بود.پروفسور کیستلر گفت: کافئین شناخته‌شده‌ترین ترکیب در قهوه است، اما این نوشیدنی حاوی بیش از ۱۰۰ جزء فعال بیولوژیکی است. این احتمال وجود دارد که ترکیبات بدون کافئین مسئول روابط مثبت مشاهده شده بین نوشیدن قهوه، بیماری‌های قلبی و بقا باشند.یافته‌های ما نشان می‌دهد که نوشیدن مقادیر متوسطی از انواع قهوه به عنوان یک رفتار سالم برای قلب شناخته می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا