چرا لیگ برتر فوتبال کرمان آب رفت؟

کاهش تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال استان کرمان از ۱۶ به ۱۱ تیم و برگزار نشدن لیگ دسته یک سبب شده که تکلیف تیم های صعود و سقوط کننده به این مسابقات مشخص نباشد و جدال تیم‌ها برای بقا در این لیگ بالا بگیرد.

لیگ برتر فوتبال استان کرمان تا سال گذشته با حضور ۱۶ تیم در ۲ گروه شمال و جنوب استان برگزار می شد اما برخی باشگاه های حاضر در این مسابقات فقط در حد یک نام بودند زیرا بعضی از آنها توان فنی و مالی لازم را نیز نداشتند؛ برخی نیز با وجود تمامی سختی ها در این رقابت ها حاضر یا اینکه از جایی منصرف می شدند و مسابقات را ادامه نمی دادند.

حضور پرتعداد تیم‌ها در لیگ برتر فوتبال استان کرمان هرچند فوتبال را به ورزشی فراگیرتر بین جامعه تبدیل می کرد اما به باور برخی صاحبنظران و در مجموع تعداد بالای این تیم ها با توجه به هزینه ها، برای این تیم ها و استان آورده خاصی نداشت.

واقعیت پیش رو اما اینکه امسال تعداد تیم های لیگ برتر فوتبال استان کرمان به ۱۲ تیم کاهش یافته و با انصراف یک تیم دیگر از این رقابت ها، لیگ استان را با حضور ۱۱ تیم خواهیم داشت که در یک گروه به رقابت می پردازند.

باوجود اینکه سال گذشته مسابقات لیگ دسته یک فوتبال استان را نداشتیم لذا مشخص نیست امسال چه تیم هایی صعود و سقوط کننده هستند و ترکیب قرعه کشی لیگ برتر استان سبب اعتراض برخی تیم های مدعی حضور در این رقابت ها شده است.

هیات فوتبال استان کرمان نیز در مقابل، آنطور که اعلام کرده طی برنامه ای سه ساله قصد دارد تعداد تیم های لیگ برتر فوتبال استان کرمان را به هشت تیم کاهش دهد و به این ترتیب طی سال های آینده میزان سقوط تیم ها به لیگ پایین تر بیش از تعداد تیم های صعود کننده خواهد بود و همین امر رقابت بین فوتبالیست‌های دیار کریمان را بیش از گذشته خواهد کرد.

لیگ برتر استان فاقد ساز و کاری مشخص

کارشناس فوتبال استان کرمان در این خصوص می گوید: ساز و کار مشخصی طی این سال ها برای لیگ برتر استان کرمان تعریف نشده به عنوان مثال بایستی لیگ دسته یک در استان برگزار شود تا تکلیف تیم های صعود کننده و سقوط کننده در این رقابت ها مشخص باشد و زمانی که ما سال گذشته لیگ دسته یک را در استان برگزار نکردیم، باید یک دستور العمل و قانون واحد داشته باشیم که شرایط برگزاری مسابقات سال آینده لیگ برتر برای همه تیم ها یکسان باشد.

آیت الرحمن صالحی افزود: هیات فوتبال این روند صعود و سقوط تیم ها را رعایت نکرده و قانون فوتبال استان برای همه تیم ها یکسال نیست زیرا سال گذشته تیم دانشگاه علوم پزشکی و یک تیم از جنوب کرمان که قعرنشین بودند، در قاعده بایستی به لیگ پایین تر سقوط می کردند و ۲ تیم دیگر جایگزین می شدند اما این تیم ها از قرعه کشی مسابقات امسال لیگ برتر حذف نشدند و مشخص نبود که جایگزین آنها باید از کجا به لیگ برتر صعود کند.

وی تصریح کرد: هیات فوتبال استان کرمان ۲ تیم قعرنشین لیگ برتر سال گذشته فوتبال استان کرمان را امسال دوباره در قرعه کشی گذاشته اما تیم های امید مس نوین کرمان و شهدای رفسنجان که بنیه مالی و امکانات خوبی داشتند و متقاضی حضور در رقابت های لیگ برتر فوتبال استان کرمان بودند، پذیرش نشدند و تحلیل هیات فوتبال این است که هر تیمی که از بیرون می آید را نمی تواند در لیگ امسال بگذارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا