وزیر آموزش و پرورش: نسل هزاره سوم را با روش گذشته نمی‌توان تربیت کرد:

وزیر آموزش و پرورش: نسل هزاره سوم را با روش گذشته نمی‌توان تربیت کرد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بعد از کرونا وارد مرحله پیچیده‌ای از آموزش شده‌ایم بیان کرد: نسل هزاره سوم را نمی‌توان با روش‌های گذشته تربیت کرد؛ باید با امور تربیتی نوین، تکنیک و تاکتیک نو با نسل امروز برخورد و آنان را تربیت کرد.

یوسف نوری شامگاه شنبه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان همچنین بر مشارکت دانش آموزان از این سن در کار خیر تاکید و با تاکید بر تشکیل خیریه‌های دانش‌آموزی و آموزش غیرمستقیم به آنان برای شرکت در کار خیر گفت: اجازه دهید در هر کلاس دانش‌آموزان خیریه تشکیل دهند و در این زمینه آموزش‌هایی به‌صورت غیرمستقیم به آنان ارائه شود.

وی اظهارداشت: بخشی از مشکلات بودجه‌ای در مدارس برعهده دولت است اما باید اولیا هم در جریان این مشکلات قرار گیرند تا با آگاهی از این مسائل به آموزش‌ و پرورش کمک کنند.

نوری با تاکید بر اینکه رتبه‌بندی باید زودتر انجام می‌شد و این از کم‌کاری ما در آموزش و پرورش است که معلمان در چنین وضعیتی قرار دارند در عین حال گفت: ما در مدیریت گذشته هستیم و باید در مدیریت نوین کار کنیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، در امور درسی باید یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داشته باشیم زیرا سند تحول و برنامه ملی روی آن تاکید دارد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اصلی معلمان و مدیران، آموزش دانش‌آموزان به‌صورت میدانی، مهارت تفکر و ارتباط است، گفت: این در حالی است که هنوز به‌دنبال مدیریتی هستیم که دانش‌آموزان آن را قبول ندارند.
نوری تصریح کرد: معلمان باید از کار صرف در کلاس فاصله بگیرند و به نیازهای دانش‌آموزان در فضای محیطی دیگری پاسخ جدی بدهند.
وی در پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی برخی نمایندگان ادارات آموزش‌وپرورش استان کرمان بیان کرد: در زمینه نیروهای خدماتی خصوصا سرایدار در حال انجام اقداماتی هستیم‌.
وزیر آموزش و پرورش افزود: ما روی ۲ نقطه تحول، یعنی کیفیت بخشی به دانشگاه فرهنگیان و گزینش نیروهای آن جدی هستیم.
وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار می‌خواهد مدارس ما تعطیل شوند ادامه داد: آموزش ‌و پرورش تنها نهادی است که با خانواده ارتباط قانونی دارد و گسترده‌ترین نهادی به شمار می رود که دارای جمعیت زیادی در حوزه تربیتی است.

نوری با اشاره به اینکه اگر به‌دنبال نقش‌آفرینی و تاثیرگذاری در نسل جوان هستید باید از این نسل و افکار او بیشتر بهره بگیرید، افزود: ما تاکنون در آموزش ‌و پرورش از دانش‌آموز در مورد کتاب درسی که در اختیار او قرار می‌دهیم نظرسنجی نکرده‌ایم‌ که این مهم برای تدوین و تالیف کتب درسی برای سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین به جهش ایران در حوزه المپیاد دانش‌آموزی پرداخت و با اشاره به اینکه در المپیاد دانش‌آموزیِ کشور در سال گذشته هفت طلا داشتیم بیان کرد: این میزان در سال جاری به ۲۰ طلا تبدیل شد که همت بلند معلمان را نشان می‌دهد.

به گفته وی کسب مدال طلای المپیادهای علمی توسط دانش‌آموزان کشور در یکسال اخیر رشد سه برابری داشته است.
نوری همچنین اظهارداشت: شهید حاج قاسم سلیمانی حتی در درون عملیات‌ سخت و نبردهای خونین به فعالیت‌های تربیتی می‌پرداخت و مکتب تربیتی را پایه‌گذاری کرد؛ امروز خلاء حضور وی و افکار و اعمالش مشاهده می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش صبح روز شنبه(دیروز) به منظور شرکت در همایش روسای ادارات حقوقی آموزش و پرورش استان های کشور، دیدار با مسئولان محلی و نیز افتتاح برخی طرح های آموزشی به کرمان سفر کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا