طرح ورزش و مردم در کرمان اجرایی می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از استارت خوردن طرح ورزش و مردم با کمک برخی دستگاه‌های اجرایی در این استان خبر داد.

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به طرح ورزش و مردم اشاره کرد و گفت: مجموعه وزارت ورزش و دفتر توسعه ورزش همگانی طرحی با عنوان “ورزش و مردم” برنامه‌ریزی کرده اند که در استان‌های مختلف کشور به تناسب شرایطشان انجام شود.

وی افزود: این برنامه انجام می‌شود تا یک سازماندهی مناسب برای ورزش صبحگاهی و عصگاهی صورت گیرد.

 پاریزی با اشاره به بحث مردمی‌سازی، ارزان سازی ورزش و آزادسازی اماکنی که باید ورزش در آن مکان‌ها صورت گیرد، تصریح کرد: بر مبنای طرح ورزش و مردم، دستگاه‌هایی در قالب کارگروه عضو هستند که بتوانند یک هم افزایی مناسب را ایجاد کنند.

وی بیان داشت: به عنوان مثال شامل خود مجموعه وزارتخانه‌های مختلف مثل وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، نیرو‌های مسلح، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش است تا بتواند این اتفاق به شکل مطلوب رقم بخورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در قالب این طرح، بعد از اینکه آزادسازی اماکن صورت می‌گیرد، تربیت مربیان مجرب و سپس استعلاماتشان انجام می‌شود.

پاریزی افزود: اطلاع رسانی به شکل گسترده در سطح شهرستان‌های مختلف از طریق فضای مجازی، نصب بیلبورد و تبلیغات محیطی انجام می‌شود و نهایتاً با همراهی که صدا و سیما خواهد داشت و زیرنویسی که انجام می‌شود اطلاع رسانی صورت می‌گیرد تا این ورزش به شکل سازمان یافته در هر کدام از شهرستان‌های استان، در ساعتی، به تفکیک بانوان و آقایان انجام شود.

وی تصریح کرد: این ظرفیت می‌تواند در درون دستگاه‌های دیگر هم انجام شود و جا‌هایی که امکان حضور افراد وجود ندارد مثل زندان‌ها که می‌شود بحث ورزش‌های صبحگاهی و عصرگاهی را ساماندهی کرد.

پاریزی بیان داشت: اتفاقات دیگری باید رقم بخورد که ان شاءالله بتوانیم هم در راستای بحث بند ۳ اصل قانون اساسی که بحث تحقق آموزش و تربیت بدنی رایگان است گام برداریم و هم تحرک و پویایی بیشتر را در جامعه شاهد باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: مرتفع کردن مشکلات و کمبود‌هایی که وجود دارد در بحث سواد حرکتی و تحرک جسمانی از دیگر اهداف این طرح است که امیدواریم این هم بتواند رقم بخورد.

پاریزی از مقام عالی وزارت و مجموعه همکارانشان در وزارت ورزش و جوانان که با اهتمام ویژه به ساماندهی ورزش روزانه، این طرح را برنامه‌ریزی کرده اند، تشکر و قدردانی کرد و افزود: ابلاغ اعتبار این طرح صورت گرفته و اعتبار اولیه به استان‌ها تخصیص پیدا کرده است که امیدواریم با نهایی شدن این طرح و همراهی که مردم انجام خواهند داد، بتوانیم یک ساماندهی مناسبی را در کنار حفظ ارزش‌ها و مسائل فرهنگی برای ورزش استان‌های مختلف کشور داشته باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا