طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک برای خانوار‌های مشمول سه ماهه است

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهربابک گفت: طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک برای خانوار‌های مشمول سه ماهه است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهربابک گفت: طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک برای خانوار‌های مشمول سه ماهه است و در صورت عدم خرید خانوار، اعتبار طرح فجرانه کالا برگ پس از تاریخ مورد نظر از بین می‌رود.

محمود رستگار بیان کرد: مرحله جدید و بزرگ طرح کالابرگ الکترونیکی با عنوان “طرح فجرانه” به منظور حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است و همه خانوار دهک‌های اول تا هفتم مشمول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار خرید (برای هر نفر) از ۱۱ قلم کالا می‌شوند.

او تصریح کرد: در این طرح فعلا یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های ضروری برای هر فرد منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران (با قیمت‌های مبنا سال ۱۴۰۱) انتخاب شده است و مابه التفاوت آن با قیمت روز از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود.

رستگار گفت: در این صورت قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه التفاوت آن ۲۲۰ هزار تومان از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود.

او اظهار کرد: اعتبار ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی برای هر نفر یارانه بگیر علاوه بر یارانه سه تا چهار میلیون ریالی فعلی بوده که خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا و نقدی و ماهانه دریافت می‌کنند، مبلغ حمایتی دولت در طرح فجرانه به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود و مدت اعتبار آن تعیین شده است.

رستگار افزود: طرح فجرانه تا ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و ۱۷ اسفندماه و ۱۷ فروردین ماه نیز مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار برای هر نفر برای سرپرستان خانوار یارانه بگیر شارژ خواهد شد، اما بعد از تاریخ‌های مورد نظر دیگر این مبالغ اعتباری ندارد و نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهربابک گفت: یارانه بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز ۱۱ قلم مشمول طرح فجرانه براساس کالا‌های مرجع بوده و در خصوص کالا‌هایی با قیمت بالاتر مابه التفاوت را از محل حساب فرد پرداخت خواهند کرد.

به گفته او، دهک‌های یک تا ۷ مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شامل فروشگاه خرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

رستگار اظهار کرد: متقاضیان برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم افزار کاربردی «شما» مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده کنند، برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکو‌های بازار، مایکت و یا سایت shoma.safar.ir مراجعه نمایند یا از طریق کد دستوری #۴۶۳، ۵۰۰ نسبت به دریافت لینک نصب این نرم افزار اقدام کنند. 

او تصریح کرد: مدت زمان اجرای طرح فجرانه سه ماهه است، اما خانوار‌های مشمول برای استفاده از نخستین اعتبار ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی تا ۱۷ اسفندماه مهلت دارند، پس از آن ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی بعدی شارژ خواهد شد، لذا در صورت عدم استفاده از اعتبار نخست مبلغ قبلی از بین می‌رود.

مرکز تماس ۶۳۶۹_۰۲۱ پاسخگوی سوالات و اعتراضات مردم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا