سالانه حدود ۴۵۰۰ نفر در استان کرمان به دلیل مصرف دخانیات فوت می‌کنند

🔸در نشست خبری هفته ملی بدون دخانیات مطرح شد:

☑️سالانه حدود ۴۵۰۰ نفر در استان کرمان به دلیل مصرف دخانیات فوت می‌کنند

☑️مصرف قلیان در کرمان ۴۰ درصد افزایش یافته است

❇️دکتر محسن بارونی معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان:

🔸سالانه در کشور ۶۰ هزار مرگ به دلیل مصرف مستقیم مواد دخانی رخ می‌دهد، در استان کرمان سالانه حدود ۴ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ مرگ به دلیل مصرف مستقیم مواد مخدر اتفاق می‌افتد.

🔸در پیمایشی که انجام شده است نشان داد که روند مصرف سیگار از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰ تقریبا ثابت بوده اما مصرف قلیان ۴۰ درصد افزایش داشته است

🔸موضوعی که خیلی ما را نگران می‌کند، کاهش سن مصرف دخانیات است. سن مصرف دخانیات که قبلا ۲۴ تا ۲۶ سالگی بود در حال حاضر به زیر ۱۸ سال رسیده است.

🔸مهم‌ترین وظیفۀ بهداشت و درمان در بحث دخانیات، آگاهی دادن دربارۀ مضرات مواد مخدر، آموزش، مشاوره دادن و ممانعت از عرضۀ برخی مواد دخانی مانند استفاده از قلیان در رستوران‌ها است.

🔸در حوزۀ مشاوره، کلینیک ترک سیگار در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان راه‌اندازی شده که با متدهای علمی کار ترک را انجام می‌دهد و تاکنون ۲۵۰ نفر موفق به ترک سیگار شد‌ه‌ا‌ند.

🔸در استان کرمان رسما جایی را نداریم که قلیان عرضه کنند و اگر شهروندان در جایی موردی را مشاهده کنند، می‌توانند ضمن تماس با سامانۀ ۱۹۰ موضوع را اطلاع دهند.

برای دیدن صفحه اینستاگرام ما، کلیک کنید:

https://www.instagram.com/divareshahr.ir

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا