رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان؛درصد از حقوق دولتی معادن باید صرف ارتباط صنعت با دانشگاه شود:

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان بردسیر در مجلس شورای اسلامی، یکم اسفند ۱۴۰۰ در حاشیه همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در صنعت فولاد گفت: پیشنهاد بنده این است که اینگونه همایش‌ها در استان ها و در محدوده معادن و در کنار واحدهای بزرگ صنعتی برگزار شود تا کسانی که با این صنعت آشنا نیستند و همچنین صنایعی که در جریان پیشرفت های شگفت انگیز در طول چند سال گذشته قرار نگرفته اند از این تکنولوژی ها مطلع شوند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما در استفاده از نیروی انسانی که سرمایه اصلی هر کشوری محسوب می‌شود غفلت کردیم، و برای جبران این مسئله بخش خصوصی وارد میدان شده و خلا دولت ها را تا حدودی پوشانده است.

حسن پور همچنین ادامه داد: دولت مکلف است براساس اصل ۴۴ قانون اساسی بخش خصوصی را حمایت کند و این حمایت نباید صرفا در شعار متوقف شود بلکه باید در عمل به منصه ظهور برسد. وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون معادن بخشی از اختیارات را به استانداران تفویض کرده ایم، تاکید کرد: در این قانون اینگونه مقرر شده که ۲۰ درصد از حقوق دولتی معادن را می‌توانند در زمینه بروزرسانی و استفاده از فناوری‌های روز دنیا با رویکرد ارتباط صنعت با دانشگاه هزینه کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطرنشان کرد: در واقع با انجام ارتباط دانشگاه با صنعت خواسته رهبر معظم انقلاب که همواره بر آن تاکید دارند، محقق می‌شود.

برای دیدن صفحه ی اینستاگرام ما ،کلیک کنید:

https://www.instagram.com/divareshahr_ir

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا