دکتر پورابراهیمی در شورای اداری استان کرمان مطرح کرد:

📍لزوم رسیدگی فوری جبران خسارت سیل در شهرستان های کرمان و راور

📍دکتر پورابراهیمی در نشست شورای اداری استان کرمان ضمن گلایه از عدم رسیدگی به روستاهای سیل زده شهرستان های کرمان و راور خواستار لایروبی سریع قنوات و جبران خسارات وارده به این مردم این مناطق شد

📍دکترمحمدرضا پورابراهیمی ظهر امروز 15 مردادماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان اظهار کرد: در نشستی که مجمع نمایندگان استان دو روز قبل در تهران با رئیس جمهور داشت، نکات مهمی به اطلاع ایشان رسید.

📍وی افزود: با توجه به اینکه کرمان استان پهناوری است و درگیر سیل بودیم، درخواست شد سفر هیئت دولت به این استان دو روزه باشد و بتوانیم از فرصت بیشتری استفاده کنیم که کلیات این مسئله مورد توافق قرار گرفت و اعضای مجمع مکاتبه ای انجام دادند و امیدواریم استاندار نیز پیگیری این مطالبه مردمی را داشته باشند تا آخرین سفر دور اول ریاست جمهوری به استان های کشور، در کرمان برای پیگیری و بررسی مشکلات میدانی که لازم است اتفاق بیفتد، دو روزه باشد.

📍نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: درباره خسارت های ناشی از سیل در نشست با رئیس جمهور بحث شد و پیشنهاد بنده این است خسارت ها در هر شهرستان به تفکیک در کشاورزی، منازل و … مشخص شود تا هم از اعتبارت مربوطه استفاده و هم در سفر رئیس جمهور به صورت ویژه کاری انجام شود، مورد توجه قرار بگیرد. ما اولویت را در استان موضوع سیل می دانیم تا به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

📍وی اظهار کرد: در مرکز استان کرمان بزرگترین چالش، آب است و انتقال آب از خلیج فارس در سال های گذشته به اتمام رسید و اکنون توافق شده 30 میلیون مترمکعب از خط انتقال برای شرب و صنعت شهر کرمان منتقل شود و این کار نیاز به تسریع دارد و اولویت اول ما در شهرستان کرمان اتمام این پروژه است.

📍پورابراهیمی عنوان کرد: موضوع دیگر مصوبات مربوط به حوزه صنعت و معدن است که مطرح کردیم بخشی از اختیارات ما را شورای عالی معادن کشور سلب کرده و امکان مانور ما را در انجام پروژه های معدنی و زیرساختی از بین برده که رئیس جمهور دستور پیگیری ویژه دادند و باید این مطالبه جدی یکی از مصوبات سفر باید باشد.

📍رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بنده سوال از وزیر صمت را طرح کردم و این موضوعات باید به استان برگردد و رئیس جمهور اعلام کرد ما به دنبال تفویض اختیارات هستیم نه تمرکز اختیارات. که برخلاف این نگاه، معاون معدنی وزارت صمت کاری انجام داه که به صلاح استان نیست.

📍وی افزود: بخش دیگر مطالبات استان از محل حقوق دولتی است و رئیس جمهور دستور داد که به صورت ویژه دنبال شود و اجرای مفاد قانون پرداخت حقوق دولتی مردم کرمان باید یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور باشد که سازمان برنامه و بودجه به حق قانونی مردم تکمین کند که چندین هزار میلیارد تومان و حتی بیش از اعتبارات سفر است.

📍پورابراهیمی با اشاره به پروژه های اقتصادی استان کرمان عنوان کرد: طی یک سال گذشته توانستیم بیش از 50 هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی در مرکز استان اجرایی کنیم و پیشنهاد این است آغاز یکی از بزرگ ترین پروژه های کشور با حضور رئیس جمهور انجام شود که به جز پروژه های شهرستان هاست.

📍نماینده کرمان و راوردر مجلس بیان کرد: مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی دیگر از موارد است که نیاز به تصمیمات ملی و استانی دارد و بخش استانی نیازمند اعتبارات ویژه است و باید در سفر به این مسئله پرداخته شود و از مصوبات پیشنهادی است.

📍دکتر پورابراهیمی افزود: یکی دیگر از مطالبات جدی ما بخش شدن شهر باغین و شهر شدن روستاهای کوهپایه و رحیم آباد و دیگر مناطق مستعد شهرستان کرمان است که باید این موضوع به طور جدی پیگیری شود.

📍وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مصوبات و مجوزهای خوبی در سفر رئیس جمهور به استان کرمان بگیریم تا خروجی آن به بهبود وضعیت استان منجر بشود.

📍وی در ادامه بیان کرد: بعد از گذشت چند روز از سیل ویرانگر در شهرستان های کرمان و راور هنوز بخش عمده ای از قنوات روستاهای حوزه انتخابیه اینجانب بازگشایی نشده است که این جای تاسف دارد

📍دکتر پورابراهیمی ضمن گلایه از عدم رسیدگی به روستاهای سیل زده شهرستان های کرمان و راور خواستار لایروبی سریع قنوات و جبران خسارات وارده به مردم این مناطق شد

📍وی افزود مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های کرمان و راور باید تا اتمام عملیات بازگشایی قنوات در منطقه حضور داشته باشند و هر چه زودتر مشکل عمده کشاورزان این مناطق را حل نمایند.
———————————

https://www.instagram.com/divareshahr.ir

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا