در نشست شهردار کرمان با مدیرکل پست استان مطرح شد:

چگونگی همکاری شهرداری کرمان و اداره‌کل پست استان در اجرای طرح «GNAF»

شهردار کرمان گفت: درصورت ارایۀ مستندات قانونی مبنی بر تعهد شهرداری در اجرای «پروژه ملی GNAF» (جی نف)، با اداره‌کل پست همکاری خواهیم کرد.

سعید شعرباف، در نشست با مدیرکل پست استان کرمان، با بیان اینکه طرح «GNAF» مناسب شهرهای امروزی است، ممیزی املاک را در حوزۀ وظایف شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: می‌توان از ساختار «GNAF» برای ممیزی املاک و دریافت عوارض نوسازی نیز استفاده کرد.

وی همچنین بیان کرد: لازم است مستندات قانونی درخصوص اینکه پروژه «GNAF» در تعهدات شهرداری است، فرستاده شود؛ در غیر این‌صورت، پروژه برای اجرا باید در شورای اسلامی شهر مطرح شود و با مجوز شورا، در دستور کار قرار گیرد.

شهردار کرمان افزود: در صورتی ‌که طبق قانون، شهرداری وظایفی برعهده داشته باشد، می‌توانیم با پیمانکار معرفی‌شده ازسوی اداره‌کل پست، طرح را اجرا کنیم.

شعرباف، بر مشخص‌شدن شرایط شرکت‌کننده، بررسی نرم‌افزار اجرای طرح و  زمان‌بندی مدنظر تأکید کرد و گفت: اطلاعات موجود متعلق به سال ۹۲ است و  برای تبدیل عکس اطلاعات موجود به نقشه، یعنی خروجی قابل خواندن، هزینه زیادی باید صرف کرد.

در این جلسه، مدیرکل پست استان کرمان نیز، با اشاره به اینکه تعدادی از مردم در حاشیه‌های شهر ساکن شده‌اند، اما فاقد کدپستی هستند، گفت: اساس سکونت در شهر و دریافت خدمات، مبتنی بر کدپستی است و فقدان این امکان، مشکلاتی را برای پست ایجاد کرده است.

مهدی جعفری، مشکل دیگر را نداشتن پلاک شهرداری در آدرس‌های ناقص اعلام کرد و افزود: از شهرداری درخواست داریم مشارکت کند تا طرح «GNAF» در شهر اجرا شود.

وی با بیان اینکه در این طرح با کمک پیمانکار، اطلاعات به‌صورت میدانی و کوچه‌به‌کوچه برداشت می‌شود و درنهایت اطلاعات فشرده شده و کدپستی به‌صورت یک کد «QR» داده می‌شود، ادامه داد: هر واحد آپارتمان، صاحب کدپستی مختص به خود خواهد بود.

جعفری، از اجرای طرح «GNAF» در شهرهای سیرجان و رفسنجان خبر داد و گفت: اطلاعات موجود در شهر کرمان، متعلق به سال ۱۳۹۲ است و اغلب شهرک‌ها، فاقد پلاک شهرداری هستند.

مدیرکل پست استان کرمان، تصریح کرد: تبعات نام‌گذاری‌نشدن معابر و پلاک‌گذاری‌نشدن خانه‌ها، متوجه اداره‌کل پست است؛ بنابراین، از شهرداری می‌خواهیم در اجرای طرح «GNAF» همکاری کند.

جعفری، «GNAF» را طرحی ملی اعلام کرد و افزود: براساس این طرح، اطلاعات به‌صورت وب‌سرویس بین شهرداری و پست به اشتراک گذاشته می‌شود و همه اقدامات براساس کدپستی خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا