توسعه آگاهی‌های حقوقی مردم با اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان به منظور توسعه آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم در مساجد استان کرمان در حالی اجرا می شود که این مهم به یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی تبدیل شده است.

راهبردهای سند تحول دستگاه قضایی، توسعه و در دسترس ‌ساختن خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه با رویکرد کاهش مشکلات مردم و پرونده‌های دستگاه قضایی از جمله اهداف طرح مهم هر مسجد یک حقوقدان است.

ارتقای سطح دانش و سواد حقوقی مردم از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست لذا استفاده از ظرفیت مساجد به عنوان مکانی برای ارائه مشاوره‌های حقوقی و قضایی به مردم، ایجاد صلح و سازش و حل اختلافات، جزء راهبردهای قوه قضاییه است.

ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم با هدف تسهیل ارتباط آن‌ها با دستگاه های اجرایی، کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی از اولویت‌های تحولی قوه قضاییه است.

در این راستا، شورای سیاستگزاری ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد، مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، کانون وکلای دادگستری، سازمان بسیج حقوق‌دانان و کانون بازنشستگان قوه قضاییه از جمله نهادهای مشارکت کننده در این طرح هستند.

آموزش حقوق عمومی به مردم، کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی و افزایش رضایتمندی مردم و کارآمدی بیشتر نظام از جمله این اهداف است.

اما رییس کل دادگستری استان کرمان با حضور در مسجد امام علی (ع) جیرفت در مورد طرح هر مسجد یک حقوقدان می گوید، در برنامه های قوه قضاییه طرح حضور قضات و حقوقدانان در مسجد در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان اجرایی شده است که هدف از این طرح آن است، نشان دهیم مسجد در هر شهری ملجأ و پایگاه اقدامات عبادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، بی اطلاعی مردم از مسائل حقوقی را یکی از مشکلات جامعه امروز برشمرد و اظهار داشت: در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان، آموزش مسائل حقوقی و قضایی به مردم انجام می شود و این طرح در تمامی مساجد و پایگاه های نماز جمعه قابل اجرا است.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: طرح هر مسجد یک حقوقدان به همت بسیج حقوقدانان در حال پیگیری و اجراست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا