تورم سالانه اسفند ۱۴۰۲ اعلام شد

در اسفند ماه ۱۴۰۲ نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های کشور به۴۰.۷ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل از آن، ١.٨ درصد کاهش یافته است.طبق جدیدترین  گزارش مرکز آمار کشور، در اسفند ماه ١٤٠٢ نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های کشور به ٤٠.٧ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد کاهش یافته است.

شاخص قیمت

در اسفند ماه ١٤٠٢ شاخص قیمت مصرف کننده خانوار‌های کشور به عدد ٢٣٠.٢ رسیده است که نسبت به ماه قبل، ٢.٠ درصد افزایش، نسبت به ماه مشابه سال قبل، ٣٢.٣ درصد افزایش و در دوازده ماهه منتهی به  این ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٤٠.٧ درصد افزایش داشته است.

تورم نقطه به نقطه خانوار‌های کشور

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در اسفند ماه ١٤٠٢ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های کشور، ٣٢.٣ درصد بوده است؛ یعنی خانوار‌های کشور به طور میانگین، ٣٢.٣ درصد بیشتر از اسفند ماه ١٤٠١ برای خرید یک «مجموعه کالا‌ها و خدمات یکسان» هزینه کرده ­اند. تورم نقطه به نقطه اسفند ماه ١٤٠٢ در مقایسه با ماه قبل، ٣،٥ واحد درصد کاهش داشته است.

تورم ماهانه خانوار‌های کشور

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل می‌باشد. در اسفند ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه خانوار‌های کشور برابر ٢ درصد بوده است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات»، ١.٦ درصد و برای گروه عمده «کالا‌های غیرخوراکی و خدمات»، ٢.٢ درصد بوده است.

نرخ تورم سالانه خانوار‌های کشور

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن می‌باشد. در اسفند ماه ١٤٠٢ نرخ تورم سالانه برای خانوار‌های کشور به ٤٠.٧ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص قیمت در دهک‌های هزینه‌ای کل کشور در اسفند ماه ١٤٠٢

نرخ تورم سالانه کشور در اسفند ماه ١٤٠٢ برابر ٤٠.٧ درصد است که دامنه تغییرات آن برای دهک‌های مختلف هزینه‌ای از ٣٦.٨ درصد برای دهک­­ اول، تا ٤٢.٢ درصد برای دهک دهم است. بر این اساس فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٥.٤ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٥.٢ واحد درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا