تعزیه خوانی شبیه خوانان کرمانی در حرم شاهچراغ (ع)

همزمان با سالروز وفات حضرت زینب (س) تعزیه خوانان استان کرمان در حرم شاهچراغ (ع) شبیه خوانی کردند.

همزمان با سالروز وفات حضرت زینب (س) تعزیه خوانان استان کرمان در حرم شاهچراغ (ع) شبیه خوانی کردند.

گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار کرمان که برای شرکت در نخستین همایش ملی تعزیه استان فارس به شیراز رفته بود در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) شبیه خوانی کرد.
این گروه تعزیه متشکل از ۱۲ نفر تعزیه خوان مجلس تعزیه حضرت احمد بن موسی (ع) و برادرانش را اجرا کردند.
در این مجلس تعزیه که همزمان با سالروز وفات حضرت زینب کبری (س) و با حضور زائران آستان احمدی و محمدی در شیراز برگزار شد تعزیه خوانان گروه تعزیه حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار ماجرای حرکت ابناء حضرت موسی بن جعفر (ع) به سمت طوس و پیوستن به حضرت رضا (ع) و در نهایت شهادت ایشان در شهر شیراز به دست قتلغ خان حاکم این شهر شبیه خوانی شد.
گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده زیار یکی از گروه های تعزیه برجسته استان کرمان است که در سوگواره های مختلف تعزیه کشور حضور موثر دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا