انتقال میز خدمت فرهنگ نزد مردم در نقاط محروم جنوب کرمان

مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در اقدامی به‌صورت جمعی به شهرستان‌های محروم می‌روند تا با استقرار میز خدمت، زمینه تسهیل خدمات‌رسانی بویژه صدور مجوزها را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار شهرستان های جنوب استان کرمان از مناطق محروم کشور به شمار می روند که محرومیت های آنها بویژه در بخش فرهنگ و هنر همواره محل انتقاد بوده و اینک دولت سیزدهم با رویکرد توجه به این مناطق اقدامات مختلف از جمله تسهیل خدمات رسانی فرهنگ و هنر را در دستور کار گذاشته است.

آنطور که روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان طی روز یکشنبه اعلام کرده، مدیرکل به همراه معاونان و کارشناسانش در اداره فرهنگ شهرستان فاریاب مستقر می‌شوند تا مردم این خطه در فرصتی ویژه بتوانند برای کسب مجوز در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی اقدام کنند

میز خدمت فرهنگ و هنر فردا -دوشنبه- در شهرستان مذکور مستقر می‌شود تا به سرپرستی مدیرکل، معاونان و کارشناسان حوزه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی، صندوق هنر، حوزه مطبوعات، تبلیغات و حراست برای راه اندازی و صدور مجوزهای فوری بتوانند نیاز متقاضیان را پاسخ دهند.

هنرمندان و فعالان فرهنگی و هنری فاریاب می توانند برای تسریع در صدور مجوزهای فرهنگی، هنری، قرآنی، مطبوعاتی و نیز موسسات مرتبط در این روز از ساعت ۹ صبح به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاریاب مراجعه کنند.

تمامی مقدمات اولیه صدور مجوزهای فرهنگی، هنری و قرآنی در اداره شهرستان فاریاب توسط کارشناسان این اداره کل انجام می شود و همچنین هنرمندان برای رفع مشکلات خود در صندوق هنر می توانند مراجعه و پیگیر رفع موانع و مشکلات خود باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار هدف اصلی از این اقدام را تمرکززدایی در خدمت رسانی و تسهیل روند خدمات رسانی با هدف حذف سفر اهالی فرهنگ و هنر به محل اداره کل مستقر در جیرفت برشمرد و اظهار امیدواری کرد که فعالان فرهنگ و هنر بتوانند در مسیری راحت‌تر، بهتر و باسرعت بیشتر خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

بهرام مسلنی مهمی با اشاره به عمق فقر و محرومیت فرهنگی انباشت شده طی سال‌ها و چند دهه اخیر در شهرستان های جنوب استان کرمان گفت: هرچقدر در محرومیت زدایی بخش فرهنگ و هنر این منطقه کار کنیم کم است لذا باید نوع فعالیت ها و کیفیت آنها را به گونه ای رقم بزنیم تا این روند رفع محرومیت ها با سرعت بیشتر رقم بخورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهارداشت: در وصف ضعف‌های زیرساخت فرهنگی این منطقه همین بس که غیر از یک موسسه، سایر موسسه های فرهنگی در منازل شخصی خود فعالیت می کنند.

مسلمی مهنی با تشریح وضعیت بنیه ضعیف موسسه های فرهنگی جنوب کرمان اضافه کرد: تنها موسسه یادمان ولایت در جنوب استان از ساختمان بهره مند است و دیگر موسسه ها از منازل شخصی خود برای فعالیت های فرهنگی استفاده می کنند.

هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، منوجان، قلعه گنج و رودبارجنوب ذیل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان خدمات می‌گیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا