استاندار کرمان: وام‌های ازدواج و فرزندآوری در اولویت بانک‌های استان قرار گیرد

استاندار کرمان: وام‌های ازدواج و فرزندآوری در اولویت بانک‌های استان قرار گیرد

استاندار کرمان توجه بانک‌ها به وام‌های ازدواج و فرزندآوری به عنوان اولویت را مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه حتما همکاری کرده و گزارش فعالیت‌های خود را هم ارائه کنند. 

به گزارش شامگاه شنبه خبرنگار و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار در شورای هماهنگی بانک‌های استان با تاکید بر اینکه هدف از تسهیلات بانکی ایجاد اشتغال است، افزود: عموما تسهیلات تبصره ۱۶ که تسهیلات خرد اشتغال‌زایی است به ایجاد شغل می‌انجامد.
وی با اشاره به ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از سرمازدگی در استان کرمان، پرداخت تسهیلات به کشاورزان برای جبران خسارات را ضروری دانست.
استاندار کرمان تصریح کرد: سهمیه دستگاه‌هایی که امکان جذب تسهیلات خود در تبصره ۱۶ را ندارند به دستگاه‌های دیگر داده می‌شود، ضمن اینکه عقب‌افتادگی بانک‌های استان کرمان در پرداخت تسهیلات باید جبران شود.
استاندار کرمان تکریم ارباب رجوع و مراجعان بانک‌ها را یک اولویت دانست و گفت: متاسفانه گزارش‌ها، برخورد نامناسب برخی از کارمندان با مردم را اعلام کرده‌اند که حتماً این موارد را پیگیری می‌کنیم.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان نیز در این نشست افزود: نسبت مصارف به منابع استان کرمان تا پایان آبان ماه سالجاری ۸۱ درصد است در حالی که متوسط کشور به غیر از تهران در این زمینه ۷۲.۹ درصد است.
محمدی رتبه اول کرمان در مقایسه با استان‌های بزرگ کشور در زمینه نسبت مصارف به منابع را یادآور شد و گفت: رشد منابع کشور در آبان ماه نسبت به پایان سال گذشته ۱۷.۸ درصد بوده در حالی که رشد منابع استان کرمان در این بازه تقریبا ۱۶.۶ درصد است.
حسین مهرابی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان نیز در این نشست از بانک ها خواست تا عقب‌ماندگی استان در بحث تبصره ماده ۱۶ را تا پایان سال جبران کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا