استاندار کرمان: حوادث اخیر کوتاهی‌های حوزه فرهنگ را نمایان

استاندار کرمان: حوادث اخیر کوتاهی‌های حوزه فرهنگ را نمایان کرد

استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت جبران کوتاهی ها در حوزه فرهنگ گفت: حوادث اخیر یک خیر بزرگ نیز برای ما داشت که همه را متوجه کاستی‌هایمان کرد و اینکه کوتاهی‌هایمان را جبران کنیم. 

به گزارش روز چهارشنبهخبرنگار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار در مراسم اختتامیه رویداد سلما(قیام زن باشرف و بااستعداد ایرانی) در دانشگاه باهنر کرمان ، زیرساخت اصلی همه فعالیت‌ها را فرهنگ دانست و افزود: با اصلاح فرهنگ، حوزه اقتصاد، سیاست و سایر فعالیت‌های اجتماعی نیز درست خواهد شد.

وی گفت: در حوزه های فرهنگی صرفا نباید به ساختارهای دولتی تکیه داشت‌، باید نوسازی انجام داد و کارهایی که در زمینه مردمی‌سازی شروع شده را حمایت کرد تا نیروهایی نیزاز همین مجموعه‌ها شناسایی و معرفی شوند.

استاندار کرمان، رویداد سلما را کمک به آگاهی‌بخشی مردم و تصمیم‌گیری درست در برابر موضع گیری‌های دشمن دانست و گفت: اگر فهم سیاسی را ضمیمه فعالیت‌ها و توانایی‌هایمان کنیم و مردم نیز درک سیاسی خود را بالا ببرند، می‌توانند براحتی، اطلاعات سطحی که دشمن در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها ارائه می‌دهد را با یک تحلیل دقیق و عمیق باز کنند و این وظیفه ماست که مردم را به این درجه از آگاهی برسانیم.
راه‌اندازی اندیشکده‌ گفتمان‌سازی
فداکار همچنین از برنامه راه‌اندازی اندیشکده‌ای در استان برای گفتمان‌سازی و گفت و گو خبر داد و افزود: این کار بزرگی است که امیدواریم هر چه سریعتر به انجام برسد؛ ما به عنوان سیستم اداری نیز وظیفه پشتیبانی این طرح‌ها را داریم.
حجت‌الاسلام نمکی معاون راهبردی ستاد جبهه فرهنگی استان کرمان در این رویداد نیز گفت: نوجوانان و جوانان از ۱۳ کشور و بیش از ۲۵ استان به مدت سه روز در این رویداد آموزشی و کارگاه‌های تولید محتوا برای سردار سلیمانی شرکت داشتند و هفته آینده آثار برتر معرفی خواهند شد.
طرح سلما «قیام زن باشرف و بااستعداد ایرانی» در طیف نوجوان‌ و جوان، اقداماتی در زمینه افزایش سواد رسانه‌ای جامعه به ویژه دختران و بانوان انجام می‌دهد که از رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال هستند.
براساس این گزارش این طیف، حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی را شامل می‌شود و با انجام این اقدام اثربخش، گام مهمی در تقویت حوزه رسانه برداشته می‌شود که یک کنش‌گری مثبت رقم خواهد خورد.

مراسم اختتامیه رویداد سلما عصر ۱۳ دی ماه و همزمان با سالگرد شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت، سردار قاسم سلیمانی برگزار شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا