دکتر پورابراهیمی در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان با حضور وزیر صنعت مطرح کرد:

📍محدوده های معدنی در اختیار ایمیدرو در کشور بلاتکیلف رها شدند

📍لزوم ازاد سازی پهنه های اکتشافی معدنی در اختیار ایمیدور

📍افزایش تولید شرکت ملی مس باید هرچه سریعتر در دستور کار قرار گیرد

✴️دکتر پورابراهیمی اظهار کرد: در طول 10 سال گذشته بیش از 600 هزار کیلومتر مربع از اراضی کشور را به صورت پهنه های اکتشافی کشور در اختیار ایمیدرو قرار دادیم که تقریباً این مجموعه ها بلاتکیلف رها شدند و درخواست داریم در این موضوع برای استان کرمان که بهشت معادن است تصمیم گیری شود.

✴️دکتر پورابراهیمی در نشست مشترک با فعالان اقتصادی استان کرمان با حضور وزیر صنعت گفت: در مجموعه ملی مس کار خیلی عقب است؛ از سال 1355 که آغاز عملیات اجرایی قبل از انقلاب در سرچشمه شروع شده تا امروز ظرفیت آن به 250 هزار تن رسیده و طی 40 سال، حدوداً سالی دو درصد رشد فعالیت در نظر بگیریم وضعیت بسیار نامناسبی است.

✴️وی افزود: در شرکت ملی مس برآورد می شود 15 تا 17 میلیارد تن ذخایر مس در منطقه است و به راحتی افزایش چهار برابری میزان فعلی امکان پذیر است.

✴️رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:در طول 10 سال گذشته بیش از 600 هزار کیلومتر مربع از اراضی کشور را به صورت پهنه های اکتشافی کشور در اختیار ایمیدرو قرار دادیم که تقریباً این مجموعه ها بلاتکیلف رها شدند و درخواست داریم در این موضوع برای استان کرمان که بهشت معادن است تصمیم گیری شود.

✴️دکتر پورابراهیمی افزود: ۸۰۰ نقطه امیدبخش در دسترس ایمیدرو وجود دارد برای که نتایج اولین اکتشایفات دستیابی به ذخایر قابل توجهی است که به راحتی می تواند چهره منطقه را تغییر دهد.

✴️وی بیان ادامه داد: پیشنهاد ما آزادسازی همه پهنه های اکتشافی در اختیار ایمیدور است که به مردم از طریق مزایده عمومی واگذار شود.چندین جلسه برگزار شده اما اقداماتی صورت نگرفته است.

✴️رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در بعضی شهرستان ها مثل راور 90  درصد پهنه جغزافیایی یا در اختیار محیط زیست و یا سازمان انرژی اتمی است و عملاً قفل است و هیج کاری نمی توانیم بکنیم و برای همین بیکاری در منطقه از میزان متوسط کشوری بالاتر است.

✴️وی بیان کرد: در بحث زیرساخت ها برای توسعه بخش عمده ای در حوزه آب اجرایی شده و درخواست دستور آغاز عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب را داریم  تا شاهد توسعه صنعتی باشیم و محدودیت های آبی را پشت سر بگذاریم.

✴️نماینده مردم کرمان و راور افزود: علیرغم محدودیت ها اما در استان کرمان کارهای بزرگی انجام شده و در یک و سال نیم گذشته به فضل الهی 50 هزار میلیارد تومان طراح های بزرگ صنعتی را در شهر کرمان اجرایی کنیم.

✴️وی تصریح کرد:یکی از پروژه ها، سل های خورشیدی است که با 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده شده و سالانه سه هزار مگاوات تولید دارد و بزرگترین پروژه است که در نزدیکی کرمان در ماهان قرار دارد.

✴️دکتر پورابراهیمی ادامه داد: دومین پروژه لاستیک های فوق سنگین با 6 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری است که نیاز کشور را برطرف می کند و با حضور پنج سهامدار عمده که رتبه های برتر بورس ایران هستند گل گهر، گهر زمین، شرکت ملی مس، چادرملو و مجموعه لاستیک بارز طراحی و کار عملیاتی شده و در حد فاصل کرمان و رفسنجان در منطقه رباط  انجام می شود.

✴️وی افزود: سومین پروژه، الکترود گرافیتی با هشت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که با توجه به توسعه صنعت فولاد انجام می شود  و شرکت های صنعتی و معدنی و بانک ها برای آن سرمایه گذاری کردند و در حد فاصل فولاد بوتیا و اختیارآباد در حال اجرا است.

✴️نماینده مردم کرمان و راور بیان کرد: توافق ایجاد بندر خشک و مرکز لجستیک با وزیر راه نهایی شده و بزرگترین پس کرانه جنوب شرق در کرمان خواهد شد و ظرفیت بسیار بزرگی است.

✴️وی افزود: پروژه بعدی که با بازه زمانی غیرقابل قبول انجام می شود؛ تولید پلاسما بامجوز وزارت بهداشت و با سرمایه گذاری بیش از 15  هزار میلیارد تومان است.
————————————

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا