در یازدهمین روز از جشنواره از فجر تا مبعث شهرداری کرمان؛

پروژه‌هایی در آرامستان‌های بهشت کریمان، صاحب‌الزمان(عج) و باغ رضوان به بهره‌برداری رسید

ظهر امروز و در یازدهمین روز از جشنواره پروژه‌های شهری شهرداری کرمان، از فجر تا مبعث، پروژه‌های آرامستان‌های بهشت کریمان، صاحب‌الزمان(عج) و باغ رضوان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار شهردار کرمان، در این آیین که با حضور رؤسای کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر و تعدادی از مدیران شهری برگزار شد، ضمن تبریک حماسه‌آفرینی مردم در 22 بهمن امسال در کرمان و سراسر کشور گفت: مردم ایران خیلی قابل تخمین نیستند؛ آنجاکه حجم مشکلات اقتصادی افزایش پیدا می‌کند، جایی که علی‌الظاهر نارضایتی‌ها بیشتر است، احساس نیاز می‌کنند و وقتی می‌بینند دشمن در حال بهره‌برداری است و به اصالت و هویت ایران ضربه می‌زند؛ با حجم بیش از آنچه می‌توان تصور کرد، به میدان می‌آیند.

سعید شعرباف ادامه داد: عده‌ای نمی‌خواهند این شکوه را ببینند و خود را به خواب زده‌اند که نمی‌شود آنها را بیدار کرد، اما کسانی که در کف میدان خدمت‌رسانی هستند، دیدند در بدترین شرایط و در اوج مشکلات اقتصادی، بیش از 35 تا 55 درصد افزایش حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نسبت به سال‌‌های قبل از کرونا را شاهد بودیم.

شهردار کرمان، با بیان اینکه این افزایش حضور، قطعاً معنادار است و باید مدیون این مردم بود، اظهار داشت: ما هم به‌عنوان خادمان مردم در مقیاسی که می‌توانیم باید مردم را از خدمات در خور، بهره‌مند کنیم.

شعرباف، حوزه خدمات‌شهری شهرداری را با امور جاری و روزمره در ارتباط دانست و گفت: در این حوزه اگر خیلی کار متفاوت و متمایزی هم انجام نشود، اما امور جاری و نگهداری شهر، به بهترین نحو اجرا شود، کسی خُرده نخواهد گرفت.

وی افزود: اما واقعیت این است که شهر کرمان در بسیاری از حوزه‌های زیرساختی مرتبط با خدمات‌شهری، عقب‌ماندگی دارد؛ به‌طور مثال در زمینۀ آرامستان‌ها، کرمان یکی از آخرین کلان‌شهرهایی است که یک سالن برای برگزاری مراسم را در آرامستان اصلی شهر افتتاح می‌کنیم.

شهردار کرمان، با بیان اینکه این مسأله، قطعاً یک عقب‌ماندگی تاریخی است، گفت: اهمیت افتتاحیه‌های امروز، به‌دلیل زیرساختی‌بودن آن‌هاست؛ وگرنه نیازهای اولیه و بدیهی یک مجموعه‌ای مثل آرامستان محسوب می‌شوند.

شعرباف بیان کرد: امروز شهرداری کرمان برای افتتاح این پروژه‌ها، هیچ منتی بر سر مردم ندارد؛ اینها وظایف اولیه و ذاتی این نهاد است؛ اگرچه این وظایف، بعضاً مدت‌ها و حتی سال‌هاست که معطل مانده‌اند.

وی افزود: به‌طور میانگین روزانه حدود 10میت در غسالخانه کرمان غسل داده می‌شوند و اگر هر مورد میانگین 300 نفر همراهی داشته باشد در روز بیش از سه هزار نفر به این مکان مراجعه می‌کنند؛ بنابراین هر خدمتی که در این مکان‌ها به افراد داده شود، اثرش را بر مردم خواهد گذاشت.

شهردار کرمان، با اشاره به ممیزی آرامستان صاحب‌الزمان(عج) گفت: این اقدام جلوی بسیاری از دلالی‌ها را در حوزه خرید و فروش غیرقانونی قبور، خواهد گرفت.

شعرباف، با بیان اینکه کارهای زیادی مانند سیل‌بند آرامستان بهشت کریمان و لاین دوم جاده آرامستان بهشت کریمان نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: البته اجرای لاین دوم جاده آرامستان از عهده شهرداری کرمان به‌تنهایی خارج است و حتماً باید مجموعه استانداری به کمک شهرداری بیاید؛ چراکه این جاده، عمومی و متعلق به مردم است و جاده اختصاصی شهرداری نیست.

وی تصریح کرد: مجموعه آرامستان براساس یک تصمیم عمومی، به این مکان آورده شده و علیرغم درست یا غلط بودن این انتقال، باید یک عزم عمومی اتفاق بیفتد تا مشکلات و مسائل آن حل شود.

شهردار کرمان تأکید کرد: اقدامات در محدودۀ آرامستان بهشت کریمان تاکنون، با تکیه بر توان و اعتبارات داخلی شهرداری انجام شده و اعتبارات دولتی برای این مجموعه، بیش از یک‌پنجم هم نبوده است.

شعرباف اظهار امیدواری کرد این اتفاق بیفتد و اعتبارات دولتی برای حل مشکلات آرامستان بهشت کریمان تخصیص یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این آیین گفت: حضور حماسی و حداکثری مردم کرمان در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن، نعمتی است که جای شکرگزاری دارد.

محمود بابایی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم قدردان مردم باشیم و برای آن‌ها کار کنیم.

وی، با بیان اینکه باید از کارکنان مجموعه آرامستان‌ها تشکر کرد، گفت: کارکنان آرامستان‌ها، به‌ویژه افرادی که در غسالخانه کار می‌کنند، از علم و دانشی مطلوبی برخوردارند، اما مظلومانه فعالیت می‌کنند و کمتر دیده می‌شوند.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرمان همچنین با تأکید بر جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی که در شهر کرمان در بخش خدمات‌شهری دارد، اظهار امیدواری کرد خدمات‌شهری را به سطحی برسانیم که کرمان، شهری در شأن مردم آن باشد.

بابایی، به ممیزی آرامستان نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام سود چندوجهی برای مردم و شهرداری دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اتفاقات خوبی در آرامستان بهشت کریمان، صاحب‌الزمان(عج) و باغ رضوان رقم خورده است، اظهار داشت: امیدواریم ما هم در شورای شهر بتوانیم تسهیل‌کننده این مسیر باشیم تا ایده‌های دیگر همکاران نیز به‌خوبی اجرا شود.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرمان اظهار داشت: از همه ارگان‌های شهری و استانی درخواست می‌کنیم در کنار شهرداری کرمان باشند و جهت خدمت‌رسانی مطلوب به مردم، به شهرداری کمک کنند.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان نیز در این آیین گفت: آرامستان بهشت کریمان، مشکلات متعددی دارد که یکی از این مشکلات، نبود سالن برای برگزاری مراسم و مناسبت‌های متوفیان بود که امروز سالن چندمنظوره مناسبی برای برگزاری مراسم و پذیرایی از همراهان و مدعوین متوفیان افتتاح می‌شود.

محمود ایرانمنش، ضمن تشکر از زحمات مدیرعامل سازمان آرامستان‌ها و نیروهای این مجموعه گفت: نیروهای این مجموعه با تلاش، ظرف 60 روز این سالن را آماده کردند که دارای ظرفیت 400 نفر است.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، به مجموعه باغ رضوان شهر کرمان نیز اشاره کرد و گفت: سه سالن تغسیل در محل غسالخانه ابتدای جاده جوپار آماده شده که هر سالن ظرفیت غسل چهار میت را دارد.

ایرانمنش افزود: یک سکوی نماز هم در این مجموعه بازسازی شده که ظرفیت خواندن نماز میت برای 400 نفر را به‌طور همزمان دارد.

وی، ساخت مجتمع رفاهی خدماتی بین‌راهی در محدودۀ باغ رضوان، ممیزی آرامستان صاحب‌الزمان(عج) و خاک‌برداری قطعه صالحین و قطعه رحمان را از دیگر اقدامات دانست.

لازم به ذکر است؛ در این آیین، پروژه‌های آرامستان‌های بهشت کریمان، صاحب‌الزمان(عج) و باغ رضوان، شامل تأمین برق آرامستان بهشت کریمان به متراژ 10 کیلومتر با اعتبار 70 میلیارد ریال، سالن مراسم آرامستان بهشت کریمان با ظرفیت 400 نفر، قبور دوطبقه آرامستان بهشت کریمان، بهسازی غسالخانه باغ رضوان، قبور طبقاتی بوستان محرم، طرح ممیزی آرامستان صاحب‌الزمان (عج)، خاکبرداری و آماده‌سازی قطعه صالحین در آرامستان صاحب‌الزمان(عج) و اختصاص خط ارتباطی چهار رقمی ۱۵۳۰ سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان، افتتاح شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دیوار شهر

دیوار شهر

به نام خالق مهربان و دوست‌داشتنی با سلام و درود فراوان حضور شما کاربر گرانمایه: باتوجه به سه دهه فعالیت در زمینه‌ی گردآوری بانک های اطلاعاتی تحت عنوان کتاب سبز که حاوی نام، آدرس و شماره تلفن مشاغل مورد نیاز جامعه بود ، اینک سامانه بزرگ «daftar118.ir» با طراحی و پیاده سازی پیشرفته ترین برنامه‌ ی روز IT و بهره‌گیری از متخصصین فرهیخته، جامع ترین بانک اطلاعات مشاغل را تهیه و هم‌اکنون در اختیار شما کاربر گرامی قرار داده است. در این سامانه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما مربوط به هر شغل مهیا گردیده است، به نحوی که شما قادر خواهید بود کوتاه ترین دقایق ممکن به شغل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. امید است این خدمت کوچک نزد شما بزرگواران مورد قبول واقع گردد. دفتر ارتباطات مردمی نشریه و پایگاه خبری « دیوار شهر».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا